4K televizyonu olmayanlar, Project Scorpio gücünü tadabilecek mi?

Project Scorpio, eğer 4K televizyonunuz yoksa, PlayStation 4 Pro’dan daha fazla seçenek sunuyor bizlere.

PlayStation 4 Pro ile oyuncular büyük bir sorun yaşadı. Daha doğrusu sorun yaşayacaklarını düşündü. Çünkü Sony ekibinin bu konsolu, oyunları 4K çözünürlükte oynatabiliyordu fakat 4K televizyonu veya monitörü olmayanlar ne yapacaktı? Eğer 1080p çözünürlükteki bir televizyon veya monitörden PlayStation 4 Pro oynuyorsanız, grafiksel olarak iyileştirmeler, FPS iyileştirmeleri ve bunlara benzer birçok avantaja sahip olabiliyorsunuz. Peki, ana amacı gerçek 4K çözünürlükte oyun oynatmak isteyen Project Scorpio ne yapacak bu konuda? 4K televizyonu veya monitörü olmayanlar Project Scorpio gücünün tadına bakamayacak mı? Bu soruya cevabımız çok basit: Herkes, bu konsol ile eğlenebilecek.

Eurogamer ve Microsoft cephesinden gelen yeni bilgilere göre, eğer 4K çözünürlükte bir monitör veya televizyona sahip değilseniz, Project Scorpio ile oyun oynarken, tüm oyunlarda sizlere bir seçenek sunulacak. Bu seçenekler dahilinde, 1’den fazla performans modu seçebileceksiniz, yine 1’den fazla çözünürlük modu seçebileceksiniz. Yani böylece, oyununuzun daha iyi grafiklerde mi, daha iyi çözünürlükte mi, yoksa daha iyi bir FPS değerinde mi oynamak istediğiniz, sizin elinizde olacak. Çözünürlük modlarında, oynadığınız oyun 4K çözünürlükten, 1080p çözünürlüğe inecek ve bu şekilde kusursuz bir anti-aliasing karşınıza çıkacak. Aynı şekilde, grafiksel olarak da iyileşecek oyun. Performans modunda ise oyunun daha stabil çalışması sağlanacak.

Peki, Xbox One oyunlarında durum nasıl? Eğer bir Project Scorpio konsoluna sahipseniz ve Xbox One oyunu oynamak istiyorsanız, Project Scorpio konsolunun gücünü kullanabilmek için o oyuna bir güncellemenin gelmesini beklemek zorunda değilsiniz. Oynadığınız Xbox One oyunu direkt olarak konsolunuza optimize olacak ve bu şekilde daha hızlı yükleme ekranları, daha iyi FPS oranları ve buna benzer birçok iyileştirme görebileceksiniz. Tüm bu dediğimiz şeyler Xbox 360 oyunları için de geçerli olacak tabii ki.