Blizzard, Overwatch ile yeni bir rekor kırdı!

Blizzard yeni bir rekora imza attı. Bu başarının devamı da gelecek gibi gözüküyor.

Kendisi ile World of Warcraft gibi oyunlarla tanıştığımız Blizzard, 2017 yılının ikinci çeyreği için hazırladığı gelir raporunu halka sundu. Yayımlanan raporda şirket, bünyesinde bulunan çeşitli oyunlarla aylık 46 milyon aktif çevrim içi oyuncuya ulaştığını açıkladı. Tabii ki bu başarıda, son derece popüler olan Overwatch’ın katkısı oldukça büyük. Overwatch, geçen çeyrekte iki tane sezonluk etkinliğe ev sahipliği yaparak Blizzard’ın oyuncu sayısının epey yükselmesine neden oldu.

 

Bu başarı Blizzard için yeni bir sayfa açtı. Aylık 46 milyon oyuncu ile şirket, yeni bir rekora imza atmış bulunuyor. Ne var ki Blizzard’ın diğer yarısı Activision için aynı başarıyı yakaladığını söyleyemeyiz. Blizzard, oyuncu sayısını her geçen yıl %38 yükseltirken, Activision aylık 47 milyon aktif çevrim içi oyuncu ile kaldı.

Geride bıraktığımız Nisan ayında, Overwatch için Uprising etkinliğini çıkaran Blizzard, bu etkinlik ile 4 kişilik takımların birbiri ardı gelen düşmanlarla çarpıştığı yeni bir oyun modunu tanıttı. Bunun üzerinden çok vakit geçmeden, Mayıs 2017 ile Haziran 2017 tarihlerinde, oyunun Yıl Dönümü etkinliği ile yeni kişiselleştirme opsiyonlarını sundu. Blizzard’ın gelir raporuna göre iki olay, rekor katılıma ve Overwatch ile oyuncular arasında güçlü bağ kurulmasına neden oldu.

Blizzard‘ın gidişatına bakarsak, şirketin yavaşlamaya hiç niyeti yok gibi duruyor. Yakın zamanda gelecek olan Overwatch League, bu yılın gelecek ilk sezonunda başlayacak. Bu da şirketin, dünya çapında şehir bazlı takımların katılacağı profesyonel elektronik spor dalı için ilk girişimi olacak. Aynı zamanda Overwatch Yaz Oyunları etkinliği de geri dönüş yapıyor. Beraberinde bir takım değişikliklerle Lucioball geri dönerken, çeşitli kozmetik ögeler de gelecek.