Oyunun ilk tanıtım videosu yayımlandı ve evet, Destiny 2, PC için de geliyor!

29 Mart 2017 tarihinde sürpriz bir şekilde Destiny 2 hakkında bizleri heyecanlandıracak bir video yayımlanmıştı. Bu videonun sonunda ise, ana tanıtım videosunun bugün yayımlanacağı söylenmişti. Activision ve Bungie, sözünde durdu ve oyun, sonunda resmi olarak gösterildi. Oyunun ilk gösterim videosuna öncelikle hemen aşağıdan bir göz atalım. Ardından da oyunun detaylarından bahsederiz. Zaten önümüzdeki günlerde de Destiny 2 oyununa sitemizde bol bol yer veriyor olacağız.

Sizlerin de yukarıdan görebileceği gibi, yayımlanan ilk videosunda Destiny 2 canavar gibi duruyor. Videonun güzelliğinden önce, ilk olarak oyunun çıkış yapacağı platformlardan bahsetmek istiyoruz. Oyun, tahmin edebileceğiniz üzere Xbox One ve PlayStation 4 için gelecek. Fakat bir sürpriz var; hatırlayacağınız üzere ilk oyun PC için çıkmamıştı ve PC oyuncuları buna çok üzülmüştü. Fakat 2. oyunda bu üzüntü yaşanmayacak çünkü serinin ikinci oyunu, PlayStation 4 ve Xbox One haricinde, PC platformu için de çıkışını gerçekleştirecek.

Destiny 2 ne zaman çıkacak?

Öncelikle oyunun beta sürecinden bilgi verelim, daha önce sızdırılan bilgiler doğru çıktı. Oyunun resmi sitesine göre, eğer oyuna şu an ön sipariş verirseniz, gerçekleştirilecek olan beta sürecine sizler de katılma hakkı kazanıyorsunuz. Ayrıca, daha önce sızdırılan bilgiler yine doğru çıktı ve video ile senaryo detayları öğrenildi. Serinin ikinci oyununda, gerçekten Son Şehir’e bir saldırı düzenleniyor ve Gardiyan’lar, sahip oldukları her şeyi kaybediyor. Oyundaki amacımız da, Son Şehir’i geri kazanmak.

Peki, Destiny 2 ne zaman çıkacak? Videonun sonuna bakarsanız, oyunun çıkış tarihinin 8 Eylül 2017olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz ki, bu tarih daha önce sızdırılan çıkış tarihi ile de uyuşuyor. Yani efendim, Activision ve Bungie, bu tip bilgileri pek elinde tutamamış çünkü videoda bizler pek yeni bir şey göremedik. Bu bilgilerin tümü daha önceden de sızdırılmıştı.