Prey’in ilk oynanış videosu Bethesda tarafından yayımladı!

CRYENGINE mi yazıyor orada, yanlış mı okuduk?

Geçtiğimiz günlerde, Prey’in E3 2016’da izlediğimiz tanıtım videosundaki sırlara açıklık getiren bir video Bethesda tarafından paylaşılmıştı. Daha bir gün bile geçmeden yepyeni bir oynanış videosu yayımlandı. Tanıtıldığı ilk andan beri id Tech oyun motorunu kullandığını sandığımız Prey, aslında CRYENGINE kullanılarak oluşturulmuş! Herkes için büyük bir sürpriz olmasının sebebi ise, şimdiye kadar sürekli id Tech motoru üzerine yapılan konuşmalara gerek geliştiricilerden gerek ise Bethesda’dan herhangi bir düzeltme gelmemiş olması. Bu ana kadar neden sır gibi saklandığı ise cevabı bilinmeyen bir soru.

Screenshot_2-2

Oynanış videosunda; oyunun baş karakteri olan Morgan Yu uzay istasyonunu gezerken, oyun boyunca karşılaşacağımız düşmanlar ve bazı canavarlar hakkında fikir edinme fırsatı buluyoruz.Ayrıca yine videodan görebildiğimiz kadarıyla; ana karakterimiz, daha önce hiç karşılaşmadığımız bir tabanca kullanıyor. Her ne kadar yayımlanan videonun adı oynanış videosu olsa da çok fazla oynanış yok; bunun yerine oyunun hikayesine yapılan birkaç gönderme bulunuyor. Dilerseniz haberimizin sonundan izleyebileceğiniz videoda, baş karakterimiz direkt olarak dinleyici ile konuşuyor ve neler yaşandığına dair ipuçları veriyor.

Ekranda görünen CRYENGINE logosuna dair Crytek’den, “Arkane Studios’taki harika geliştiricilerin yeni oyunu Prey’in CRYENGINE kullandığını bildirmekten mutluluk duyuyoruz.” şeklinde bir açıklama gelmişti. Bethesda Softworks’ün yayımcılığını üstlendiği ve Arkane Studios tarafından geliştirilen Prey; 2017 yılında Xbox One, PlayStation 4 ve PC platformları için çıkış yapacak.