The Elder Scrolls V: Skyrim, yeni nesil konsollara mod desteği ile gelecek!

Bunun yanında Prey 2, Wolfenstein: New Order 2 ve The Evil Within 2 de yolda gibi görünüyor.

 

Sızdırılan bu haber ardından Eurogamer bir açıklama yaptı ve bu söylentilere inandıklarını belirtti. Ayrıca, The Elder Scrolls V: Skyrim haricinde Prey 2, Wolfenstein 2 ve The Evil Within 2 oyunları da E3 2016’da duyurulabilirmiş.

elder-scrolls-v-skyrim-mod-screen-13

NeoGAF üzerinden bu söylenti bilgileri duyuran popüler Monsieur Dragon Punch, The Elder Scrolls V: Skyrim’in yeni nesil konsollara mod desteği, tüm ek paketler ve gelişmiş grafikler ile gelecek.Açıkçası oyunun yeni nesil konsollara mod desteği ile gelmesine artık şaşırmıyoruz çünkü Fallout 4’ten hatırlayacağınız gibi, o oyun da yeni nesil konsollara modları getirmişti. Fallout serisinin ve The Elder Scrolls serisinin yapımcılarının aynı olduğunu göz önünde bulundurursak, The Elder Scrolls V: Skyrim’a mod desteği gelmesi oldukça normal ve çok heyecanlandırıcı bir haber.

The Elder Scrolls V: Skyrim haricinde Prey 2 hakkında da bazı gelişmeler yaşandı. Söylentilere göre E3 2016 sırasında gösterilecek olan Prey 2, bizlerin 2011’de gördüğü Prey 2 olmayacak. Geliştirici firma oyunu en baştan, farklı bir şekilde geliştirme kararı almış çünkü. Bethesda her ne kadar 2014 tarihinde Prey 2’nin iptal edildiğini belirtmiş olsa da, ateş olmayan yerden duman çıkmaz efendim.

the_elder_scrolls_5__skyrim___poet_follower_mod_by_kharag88-d70v4qy

Wolfenstein: New Order 2 ise söylentileri ortada dolaşan başka bir oyun. Eurogamer’a göre Wolfenstein: New Order 2 de E3 2016 sırasında gösterilecek. Zaten geçtiğimiz aylar içerisinde Wolfenstein: New Order’ın ses sanatçısı, 2. bir oyun üzerinde çalıştığını belirtmişti. Açıkçası bu sene E3 2016 sırasında bir Wolfenstein: New Order 2 duyurusu görürsek, pek şaşırmayacağız.Wolfenstein: New Order 2 haricinde oyuncuları heyecanlandıracak olan başka bir oyun ise, The Evil Within 2. Şuan hiçbir kaynak The Evil Within 2 hakkında herhangi bir şey bilmiyor. Fakat geliştirici firmanın E3 2016 sırasında bu oyunu da duyuracağını düşünüyor.