Ubisoft: “Assassin’s Creed Origins oynayan herkes benzersiz bir deneyim yaşayacak.”

Ayrıca Ubisoft, seriye mola verdikleri zaman Assassin’s Creed Origins geliştirilme sürecinde neler yaptıklarını da belirtti.

Uzun bir süredir, her sene 1 adet Assassin’s Creed oyunu karşımıza çıkıyor. Fakat 2016 senesinde böyle bir şey olmadı. Ubisoft, ciddi bir karar vererek, 2016 senesinde Assassin’s Creed ana serisinden bir oyunu piyasaya sürmeyeceklerini, seriyi dinlendireceklerini belirtti. Durum böyle olunca, 2017 senesinde çıkacak olan oyuna da ekstra 1 senelik geliştirilme süreci şansı doğmuş oldu. Bu oyun sizlerin de bildiği gibi Assassin’s Creed Origins. Peki, bahsettiğimiz bu 1 sene fazladan kazanılan geliştirilme sürecini, Assassin’s Creed Origins geliştiricileri nasıl kullandı? Bu sorunun cevabını ve daha fazlasını Ubisoft, gerçekleştirmiş olduğu bir röportaj sırasında ortaya döktü.

 

Ubisoft, “Oyunu 3 buçuk sene önce geliştirmeye başladığımız zaman global, tam bir oyun yapmak istedik. Bu yüzden bir ülkeyi kapsayacak kadar büyük bir haritaya sahibiz. Daha önce Assassin’s Creed IV: Black Flag ile bunu yapmak istedik ve başardık da. Fakat bu sefer su yerine karayı taşımak istedik. Fazladan sahip olduğumuz bu 1 sene, oyunu daha da kaliteli yapabilmemiz için büyük bir kapı açtı bizlere. Assassin’s Creed Origins oynayan herkesin benzersiz bir deneyim yaşamasını istiyoruz. Bu yüzden, oyunda kurgulanmış sahneler artık çok az. Yüzlerce görevlerimiz ve bu görevler içinde sizlerle tanışacak yüzlerce karakter var. Assassin’s Creed Origins oynayan herkes benzersiz bir deneyim yaşayacak.” dedi Assassin’s Creed Origins hakkında.