Yeni PlayStation 4 sistem güncellemesinin detayları ortaya çıktı

5.0 sürümlü PlayStation 4 sistem güncellemesi, neredeyse tüm PlayStation 4 kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratacak.

İçerik ortaklarımızdan olan Eurogamer, bugün yeni PlayStation 4 sistem güncellemesinin çıkış notlarına ulaştığını duyurdu. Bahsettiğimiz bu sistem güncellemesi, hafta içi rastgele zamanlarda aldığımız bir sistem güncellemesi de değildi. Oyuncuların oldukça büyük yenilikler beklediği 5.0 sürümlü sistem güncellemesi idi. Fakat Eurogamer tarafından paylaşılan güncelleme notları, birçok PS4 oyuncusunu hayal kırıklığına uğratmaya yetti. Çünkü görülen o ki, 5.0 sürümlü PS4 sistem güncellemesi ile konsolumuza öyle çok önemli özellikler eklenmeyecek.

 

Eurogamer raporlarına göre öncelikle, 5.0 güncellemesi ardından oyuncular Twitch üzerinden direkt olarak 1080p/60 FPS yayın yapabilecek. Tabii bunu yapabilmeniz için PlayStation 4 Pro sahibi olmanız gerekecek. Normal PS4 konsollarda 1080p/60 FPS yayın yapamayacaksınız. Ayrıca konsollardaki aile/çocuk hesaplarına da güncellemeler gelecek. Tabii bir de hesap takip etme var. Şu an PlayStation Network üzerinde sadece önemli insanları takip edebiliyorsunuz. Fakat 5.0 güncellemesi ardından herkesi takip edebileceksiniz. Son olarak ise, 4.5 güncellemesi ile değişen ve herkesi mutsuz eden bildirimler sayfası tekrar değişecek. Mesela, artık hızlı menü kısmında bildirimleri görebileceğiz.

İşte koskoca 5.0 güncellemesinin şimdilik bilinen tüm içeriği bu kadar. Eğer Sony ciddi anlamda büyük bir sürpriz saklamıyorsa, bu 5.0 sistem güncellemesi gerçekten çok büyük bir hayal kırıklığı. Bu güne kadar gördüğümüz diğer önemli sistem güncellemeleri, bu 5.0 güncellemesine göre dev gibi bir güncelleme olarak görünüyor şu an bizlere.